Заглембе на крачка от отпадане от Лига Европа (видео)

Отборът на Заглембе (Любин) доусна неприятна загуба първия мач срещу Сьондерийске от третия предварителен кръг на Лига Европа. Поляците паднаха с 1:2 на свой терен и са сериозно застрашени от отпадане от турнира.

Датчаните поведоха с два гола още до средата на първото полувреме. В 19-ата минута след хубаво разиграване отдясно топката бе подадена за Кроон в наказателното поле, където той без забавяне я прати във вратата за 0:1. След това в 36-ата минута след силно хвърлен тъч в пеналта Дал Хенде с глава отблизо за втори път простреля вратата на Заглембе.

Поляците поне успяха да направят загубата си малко по-почетна. В добавеното време на първото полувреме при едно разбъркване след корнер Яношка се оказа най-съобразителен и чукна топката в мрежата за 1:2.

Отборът от Любин обаче не съумя да стигне до нищо повече и сега ще трябва да търси обрат в реванша. Както е известно, Заглебме първо отстрани българския Славия, а след това елиминира и Партизан на Валери Божинов с дузпи.