Конте спечели първия дуел с Клоп (видео)

Челси победи с 1:0 Ливърпул в първия мач и за двата отбора от турнира "International Champions Cup". Гари Кейхил се разписа с глава в 10-ата минута и донесе успеха на "сините" от Лондон на "Роуз Боул" в Пасадена. Макар двубоят да имаше приятелски характер, съперниците на всяка цена искаха да го спечелят. Единоборствата често бяха по-остри, отколкото е приемливо за подобни мачове. Реферът раздаде доста жълти каротни, а Сеск Фабрегас беше изгонен в 70-ата минута за брутално нарушение срещу новото попълнение на "червените" Рагнар Клаван.

В предишните си 4 контроли Ливърпул записа само победи и вкара 10 гола, а Челси допусна загуба от Рапид (Виена) преди да срази с 3:0 друг австрийски тим - Волфсбергер.
Юрген Клоп направи само една промяна в сравнение със състава, който започна срещу Хъдърсфийлд - на мястото на контузения Лукаш Лейва се появи Клаван, за когото това бе дебют с екипа на мърсисайдци. Атаката се водеше от Роберто Фирмино, а най-близо до него действаха Филипе Коутиньо и Садио Мане. Антонио Конте си позволи повече рокади и остави на пейката звездите Диего Коща, Еден Азар, Бранислав Иванович и привлеченият от Лестър Н'Голо Канте.

Челси поведе в 10-ата минута след центриране от корнер на Фабрегас и удар с глава на Кейхил. Английският национал скочи най-високо и прати топката във вратата на Лорис Кариус. Ливърпул стигна до няколко статични положения, но те не доведоха до нищо опасно. Футболистите на Клоп прибързваха и често грешаха в подаванията.
В 28-ата минута Ливърпул беше близо до изравняването, но Фирмино не успя да засече острото центриране на Алберто Морено. Бразилецът все пак преодоля Бегович малко по-късно, но голът му правилно беше отмнен заради засада.

След почивката интересните положения пред двете врати бяха малко, за сметка на грубите нарушения и спиранията на играта. В 70-ата минута Фабрегас влезе много остро в краката на Клаван и беше изгонен. Дори и с човек повече обаче Ливърпул се затрудняваше в опитите си да превземе вратата на Челси. Чак в 87-ата минута при едно разбъркване се забеляза паника в действията на бранителите в синьо, но топката беше изчистена.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Кейхил (10)