Григор продължава напред в Торонто (галерия)

Григор Димитров постигна втора поредна победа на турнира Rogers Cup в Торонто и се класира за осминафиналите на надпреварата. Най-добрият български тенисист спечели с 6:4, 6:3 двубоя си срещу представителя на домакините Денис Шаповалов, а следващият му съперник ще е ветеранът Иво Карлович. По програма мачът трябва да се започне днес около 22:00 часа българско време.

Димитров и Карлович са се срещали 4 пъти помежду си, като имат по две победи. Последният им двубой беше през април в Истанбул и хасковлията се наложи след два тайбрека.Григор Димитров с втора победа в Торонто
Григор взе откриващия гейм благодарение на добрия си начален удар, но съперникът му стори същото при първото си заставане на сервис линията. В третия гейм Димитров поведе с 40:15, но после загуби три последователни разигравания. Шаповалов не се възползва от първата си възможност за пробив, но Гришо му помогна с двойна грешка и форхенд в аут. 17-годишният канадец веднага затвърди пробива и постави нашето момче в трудна ситуация.

В тези минути първият сервис на Григор не влизаше и съществуваше реална опаност той отново да предаде подаването си. Все пак, българинът се измъкна, а в следващия гейм извлече максимума от неопитността на Шаповалов. Тийнеджърът сбърка лесна топка на мрежата при 30:0, след което спаси две точки за пробив, преди да допусне двойна грешка за 3:3.Григор Димитров с втора победа в Торонто
Въпреки изравняването на резултата, Димитров продължи да играе на приливи и отливи. В седмия гейм той отново трябваше да отразява точка за пробив, но се справи. Последва гейм на нула в полза на Шаповалов. При 5:4 в полза на Григор канадецът направи три поредни елементарни грешки и предаде сета.

Видимо по-спокоен, Димитров доминираше от началото до края на втория сет. Той проби за 3:1 след няколко много добри ретура и направи решителна крачка към победата. Последва убедителен гейм в полза на българина, а Шаповалов вече не беше способен да играе на нивото си от първата част. Младокът успя единствено да вземе следващите си две подавания, но това не беше достатъчно, за да поднесе изненада. При 5:2 Григор сервира за мача и не показа обичайните в подобни случаи колебания.

Победата донесе на българина 90 точки за световната ранглиста, където той заема 40-о място.