ПСЖ срази Интер, скандален защитник с два гола срещу "нерадзурите" (видео)

Пари Сен Жермен започна с победа участието си в турнира "International Champions Cup". Френският тим с лекота победи Интер с 3:1 в Орегон, а резултатът можеше да е и по-убедителен в полза на парижани. С два гола за тях се отличи десният бек Серж Орие. Националът на Кот д'Ивоар, който през миналия сезон се забърка в грандиозен скандал заради обиди към тогавашния треньор Лоран Блан и част от съотборниците си, беше най-добрият футболист на терена. Друг бранител - Лайвин Курзава, също се разписа за ПСЖ, а почетното попадение за Интер бе дело на Стеван Йоветич от дузпа.

И двата тима играха без част от осовните си футболисти. В състава на Интер го нямаше Мауро Икарди, който е контузен, а освен това чака трансфер в Наполи. Новият наставник на ПСЖ Унай Емери пусна като титуляр Хатем Бен Арфа, а Единсон Кавани и Анхел Ди Мария се появиха през второто полувреме.
Интер започна по-добре, най-вече благодарение на Йоветич, който действаше много напористо. Ролите обаче бързо се размениха и в 14-ата минута Орие откри резултата. Самир Ханданович се намеси лошо след удар на Бен Арфа от фаул, топката попадна в Орие и защитникът отблизо опъна мрежата. Последва силен изстрел на Йоветич, спасен от Алфонс Ареола. Черногорецът пропусна още веднъж, когато от перфектна позиция шутира силно, но Тиаго Силва изби.

В 39-ата минута Максуел изскочи зад защитата и прехвърли Ханданович, но не уцели вратата. В края на полувремето Лукас Моура игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, реализирана от Йоветич за 1:1.
Орие не спря да тормози отбраната на Интер и след почивката. В 57-ата минута негов опит за центриране едва не завърши с гол, след като топката се фалцира и заблуди Ханданович, отбивайки се от напречната греда. В 61-ата стражът на "нерадзурите" отново сбърка и позволи на резервата Курзава да го огорчи от фаул.

Направените до края смени освежиха играта на ПСЖ и французите видимо се забавляваха на терена. В 76-ата минута Кавани финтира съперник, но стреля встрани от целта, а в 87-ата Орие вкара втория си гол в мача, като засече с глава перфектно центриране от десния фланг.

ИНТЕР - ПСЖ 1:3