Атлетико започна с победа и гол на Торес (видео)

Атлетико Мадрид спечели с 2:0 срещу Нумансия първата си контрола преди новия сезон. Попаденията за тима на Диего Симеоне реализираха Фернандо Торес и Лусиано Вието, за когото това вероятно ще е последно попадение с екипа на "дюшекчиите", защото до броени дни се очаква да премине в Барселона.

Чоло пусна в игра всички налични футболисти. Дебют за Атлетико направиха Шиме Върсалко и Диого Жота, които започнаха като титуляри. През второто полувреме в игра се появи и колумбийският нападател Рафаел Сантос Боре. От новите проверката пропусна само Николас Гайтан. Участвалите на Евро 2016 Коке и Хуанфран, които получиха по-дълга почивка, влязоха в последните 20 минути на мача в Сория.
Симеоне заложи на системата 4-1-4-1, с Торес в предни позиции. Добро впечатление с изявите си остави португалецът Жота, който неслучайно беше избран за най-добър млад футболист в Примейра лига през миналия сезон. Върсалко беше малко плах в началните минути, но постепенно заигра по-агресивно и се включваше при почти всяка атака на Атлети.

Торес откри резултата в 36-ата минута с гол, който беше оспорован от домакините. Те претендираха, че Хлапето е бил в засада в момента на паса към него. В началото на второто полувреме Вието отправи удар, след който топката се отклони от главата на противников защитник и за втори път влезе във вратата на Нумансия.

НУМАНСИЯ  - AТЛЕТИКО МАДРИД 0:2
0:1 Торес (36)
0:2 Вието (47)