Банско загуби от Пелистер в контрола

В контролен мач, игран на стадион Свети Петър, отборът на Банско загуби С 0:1 от елитния македонски тим Пелистер от град Битоля. С изключение на 15-тина минути от целия двубой , които бяха в полза на македонците, през останалото време играта се диктуваше от отбора на домакините.

В 24-та минута дошлият на проби от школата на Левски Йордан Илиев не успя да се намеси адекватно след центриране в наказателното поле на домакините и се стигна до отбелязване на единственото попадение в срещата.

Непростими пропуски за отбора на Банско направиха на два пъти Георги Фикиин и веднъж Зайденов.
От треньорския щаб на Банско и изпълнителния директор Йордан Баряков в един глас споделиха, че загубата е била незаслужена и тя е в резултат на груба грешка на новака Йордан Илиев, който по този начин реши сам съдбата си и вече няма да бъде в отбора.