Защитаващият титлата си Колшрайбер отпадна безславно в Кицбюел

Защитаващият титлата си Филип Колшрайбер от Германия отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Кицбюел (Австрия) с награден фонд 520070 евро.

Колшрайбер, втори поставен в схемата, загуби от номер 104 в света Карен Хачанов (Русия) с 4:6, 4:6 за 81 минути.

Руснакът ще играе на четвъртфиналите срещу номер 6 Душан Лайович (Сърбия), който отстрани Миша Зверев (Германия) с 6:4, 6:4.

Водачът в схемата Доминик Тийм (Австрия) също отпадна от турнира. Той отстъпи пред сънародника си Юрген Мелцер с 3:6, 5:7 за 77 минути.

Мелцер се завърна на корта след 10-месечно отсъствие. Той страдаше от травма на рамото и не беше играл от Откритото първенство на САЩ през септември миналата година.

В следващия кръг Юрген Мелцер ще играе срещу своя по-малък брат Гералд.

Номер 3 Марсел Гранойерс (Испания), шампионът от 2013 година, загуби във втория кръг от Адам Павлашек (Чехия) с 2:6, 4:6 за 63 минути.

Четвъртият в схемата Паоло Лоренци (Италия) се класира за четвъртфиналите след победа над Роберто Карбайес (Испания) с 6:2, 6:2.