Олимпия бе на крачка от голям подвиг в Словакия

Отборът на Олимпия (Любляна) бе на крачка от голям подвиг при гостуването си на Тренчин от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Словенците стигнаха до невероятен обрат от 0:2 до 3:2 и им трябваше само още един гол, за да отстранят своя съперник, въпреки че в първия мач паднаха с 3:4 на свой терен.

Двата тима за втори път сътвориха невероятно голово зрелище. Тренчин набързо вкара два гола чрез Янга в 13-ата и Беро в 20-ата минута и вече се чувстваше като сигурен победител.

Играчите на Олимпия обаче бяха на друго мнение. В 42-ата минута Келер намали, а в 45-ата Елеке изравни резултата. В 79-ата минута пък Килнар изведе гостите напред и напрежението на стадион "Под Дубном" достигна връхната си точка. В заключителните минути и двата тима търсеха нов гол, с който да решат всичко в своя полза, но такъв така и не падна и Тренчин се промъкна напред в турнира.

Така словашкият шампион ще играе в третия предварителен кърг на Шампионската лига, където негов съперник ще бъде Легия (Варшава).