Розенборг излезе краен победител в скандинавското дерби в ШЛ (видео)

Отборът на Розенборг излезе краен победител в скандинавското дерби от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Норвегия елиминира този на Швеция - Ньоркопинг. Тази вечер срещата в Швеция завърши при резултат 3:2 за домакините, но успехът с 3:1 на Розенборг в първия мач бе достатъчен за тима да продължи напред с общ резултат 5:4.

И в днешната среща норвежците стартираха по-добре и набързо прекършиха устрема на своя съперник с два гола. В 37-ата минута Гиткяер откри от дузпа, а в 55-ата Де Ланли удвои в полза на гостите.

Играчите на Ньоркопинг все пак показаха характер и успяха да обърнат нещата в своя полза с попадения на Андерсон в 57-ата и 77-ата и Найман в 59-ата минута, но те нямаха сили за още два гола, колкото им бяха необходими, за да елиминират своя противник.

Така Розенборг продължава в третия предварителен кръг на турнира, където го очаква АПОЕЛ (Никозия).