Лацио започна с победа подготовката

Тимът на Лацио надви с 2:1 Падова в първата си проверка това лято. Играчите на Симоне Индзаги спечелиха без проблеми срещу отбора от трета дивизия на Италия. Данило Каталди откри головата сметка на "орлите" за сезон 2016/2017 година, след като се разписа от дузпа в 10-ата минута. Тя бе отсвирена за нарушение срещу Сенад Лулич.

Изненадващо в 28-ата минута Алтиниер изравни, но две минути по-късно отлична изява на Балде Кейта донесе победното попадение дело на Филип Джорджевич.

Много силен мач направи Кейта, който бе най-добър за лациалите. Испанецът дори не отвърна на провокацията на различни тифози, които го освиркваха на разисква основа, тъй като не искаше да остане в тима.