Пирин загуби от Ксанти

Отборът на Пирин (Благоевград) загуби от ФК Ксанти (Гърция) с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Раковски" в София.
Двубоят беше ръководен от съдии от Азербайджан. Общо 38 рефери от Азербайджан са на подготвителен лагер в Банско. Те дойдоха с два дни закъснение, след като полетите от Баку на два пъти бяха анулирани през уикенда заради опита за военен преврат в Турция.
Единственото попадение в мача реализира Адриан Лусеро в 42-ата минута. За Пирин най-чистото положение пропусна Владислав Златинов в 25-ата минута, когато сам срещу вратаря от малък ъгъл не успя да се разпише.
Заради контузии за Пирин не играха Станислав Костов и Тони Костадинов. В 5-ата минута пък Стилян Николов получи аркада. Последната контрола за Пирин е в събота с Витоша (Бистрица) от 19.00 часа, когато ще бъде официалното представяне на отбора за новия сезон.