Байерн надви Ман Сити за сбогуване с Гуардиола (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с минималното 1:0 Манчестър Сити в контролна среща на "Алианц Арена". Tова бе своеобразно сбогуване на бившия наставник на германския шампион Джосеп Гуардиола, който това лято застана начело на "гражданите". Двата тима играха без доста от звездите си, а единственият гол в мача реализира Ердал Йозтюрк в 76-ата минута.

Байерн имаше първата страхотна възможност в мача в 16-ата минута, когато Франк Рибери подаде за Давид Алаба във вратарското поле, но отблизо той не успя да преодолее вратаря Вили Кабайеро. Манчестър Сити пък отговори с хубав удар на Келеши Ихеначо, който мина над вратата в 22-ата минута.

Домакините имаха нов добър шанс в 26-ата минута след бърза контраатака, но Грийн излезе сам срещу вратаря и не успя да го преодолее.

В началото на втората част страстите леко поутихнаха, но нещата отново се раздвижиха в заключителните минути. В 70-ата Вилфред Бони отблизо стреля с глава, но покрай вратата.

В 76-ата минута най-накрая зрителите по трибуните видяха и гол. Йозтюрк реши да стреля от около 25 метра и след рикошет в защитник топката се озова във вратата за 1:0 в полза на Байерн.

Манчестър Сити бе близо до изравняването в 81-ата минута, когато Туре Яя стреля опасно от фаул, но над вратата. В 90-ата минута пък Хеглер пробва бдителността на резервния вратар на гостите Ангъс Гън с удар от дистанция и стражът не бе съвсем убедителен, но някак успя да спаси и да улови.

Така Байерн стигна до победата, а следващата контрола на тима е с Ландсхут на 23 юли. Манчестър Сити пък ще играе с градския съперник Манчестър Юнайтед на 25 юли в Пекин.

Съставите на двата отбора:

БАЙЕРН: Улрайх, Лаам, Мартинес (Ф. Гьотце 65), Бернат (Фридъл 66), Рафиня, Алаба (Йозтюрк 46), Алонсо (Дорш 46), Рибери (Хеглер 46), Фелдхайм, Бенко (Шабани 82), Грийн

МАН СИТИ: Кабайеро (Гън 57), Адарабойо, Мафео, Тасенде, Коларов (Битики 66), Фернандо (Туре 55), Фернандиньо (Гарсия 73), Навас (Селина 55), Зинченко (Делф 56), Баркър (Клиши 56), Ихеначо (Бони 56)