Цървена звезда си поигра с огъня, но вече чака Лудогорец

Цървена звезда си поигра с огъня, но успя да отстрани малтийския Ла Валета и вече чака Лудогорец в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Сърбите трябваше да направят обрат от 0:1 до 2:1 в реванша на свой терен, но все пак съумяха да отстранят далеч по-непретенциозния си съперник с общ резултат 4:2 от двата мача. Малтийците пък има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха още няколко добри възможности пред вратата на домакините и бяха близо да поднесат изненадата.

Ла Валета шокира всички на "Мала Маракана" и още в 11-ата минута откри резултата. След центриране от корнер Каруана се извиси и с глава простреля вратата на домакините за 0:1. В 23-ата минута гостите можеха да направят ситуацията още по-неприятна за "звездашите", като Джонатан изскочи зад защитата, но останал сам срещу вратаря направи невероятен пропуск.

Цървена звезда все пак възстанови равенствово в 30-ата минута, когато Мичел Доналд с бомбен шут от около 25 метра препарира вратаря за 1:1. Две минути по-късно Уго Виейра можеше да изведе домакините напред с техничен удар с пета, но стражът на Ла Валета бе заел добра позиция и спаси.

Второто полувреме Цървена звезда натисна в търсене на втори гол и в 60-ата минута изстрел на Александър Катай от фаул се отби от гредата. Гостите обаче играеха много опасно на контраатака. Първо Мифсуд имаше чудесен шанс в 57-ата минута но ударът му бе спасен от Дамир Кариман, а след това в 68-ата минута Джонатан направи непростим пропуск, като пое една топка в средата на терена и необезпокояван стигна до наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Все пак логиката възтържествува в 76-ата минута, когато Катай донесе успеха на Звезда. Той получи чудесен извеждащ пас отдясно, напредна и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

Така очаквано Цървена звезда се класира напред в турнира, където ще се изправи срещу българския шампион Лудогорец, който без проблем отстрани Младост (Подгорица). Първата среща е на 26 юли в Разград.