Равенство в реванша стигна на БАТЕ (видео)

Отборът на БАТЕ (Борисов) си осигури участие в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Беларус елиминира финландския Сейнайонен след равенство 2:2 в реванша. В първия мач БАТЕ победи с 2:0 на свой терен и с общ резултат 4:2 продължава напред.

Тимът от Борисов реши всичко още до средата на първото полувреме с два бързи гола. В 15-ата минута Александър Камитский даде преднина на БАТЕ, а в 29-ата Алексей Риос заби втори гол за своя тим, с което до голяма степен предреши изхода на мача.

Играчите на Сейнайонен все пак показаха характер, за да направят опдадането си малко по-почетно, като докараха резултата до равенство. В 44-ата минута Ариел Неукам намали на 1:2, а в 61-ата Роопе Риски оформи крайното 2:2.

Така БАТЕ продължава уверено напред в турнира, където ще се изправи срещу победителя от двойката Хафнарфьордур и Дъндолк.