Лудогорец преби Младост в Подгорица, идва ред на Звезда (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец преодоля с лекота втория предварителен кръг от Шампионската лига и показа, че си е научил урока от миналата година. Българският шампион разби с 3:0 Младост (Подгорица) в мача реванш и с общ резултат 5:0 продължава напред в най-комерсиалния турнир.
Лудогорец преби Младост в Подгорица
В следващия етап "орлите" ще сращнат Цървена звезда, който се справи с Ла Валета. Попаденията за "зелените" в днешния двубой, който се игра в столицата на Черна гора, бяха дело на Джоди Лукоки (38, 64) и Вандерсон (48).
Наставникът на българския шампион Георги Дерменджиев бе направил две промени в сравнение с първата среща, която "орлите" спечелиха с 2:0. На мястото на Сисиньо започна Йордан Минев, а Лукаш Саша замени Жуниор Кишада.

Тимът на Лудогорец отново показа, че е поне с класа над съперника, но преди да отбележи първото попадение на няколко пъти показа слабости и доста потрепери. Домакините дори веднъж пратиха топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради извършено нарушение. Постепенно "зелените" заиграха по-добре и нещата си дойдоха на мястото.

Силно впечатление направи добрата форма, в която се намира Лукоки, който освен с двата гола, се отличи с няколко остри пробива по крилото.
В 8-ата минута Лукаш Саша направи непростим пропуск. Българите направиха добра атака, която стартира от центъра. Марселиньо предостави на Вандерсон, който намери отдясно Джоди Лукоки. Крилото подаде с едно докосване към Саша, който напълно сам от 5-6 метра шутира над гредата.

В 24-ата минута Козмин Моци пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо. Стражът на домакините разгада действията на румънеца и с лекота отрази.

Последваха няколко силни минути за домакините. В 34-ата минута Копитович прати топката във вратата на Владислав Стоянов, но голът не бе зачетен заради нарушение в нападение на играча на Младост срещу Моци.

Българският шампион бързо се съвзе от шока и до края на мача не даде никакъв шанс на своя опонент. Първото попадение реализира Лукоки в 38-ата минута. Джонатан Кафу извезе своя съотборник отляво, който си нагласи кълбото на силния десен крак, и опъна мрежата с майсторско изпълнение в далечния ъгъл.

Втората част стартира с гол във вратата на тима от Черна гора. В 48-ата минута Вандерсон преодоля трима бранители на противника и с прецизен изстрел по диагонала покачи 0:2.

Малко по-късно Кафу пропусна да се разпише от чиста позиция, след като сам си изработи положението, но не уцели вратата с левия крак.
В 64-ата минута Лукоки направи резултата класически. Марселиньо изведе крилото зад гърба на защитата. Лукоки пое с глава, свали топката и с удар с десния крак, не остави шанс на стража на Младост.

До края на срещата възпитаниците на Георги Дерменджиев държаха трайно топката и не дадоха възможност на домакините да застрашат вратата на Стоянов.
МЛАДОСТ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3