Марибор тръгна с трудна победа в Словения

Съперникът на Левски в турнира Лига Европа - словенският Марибор стартира с трудна победа с 1:0 над Копер в новия сезон в местната лига. Единствения гол вкара резервата Даре Вършич в 94-ата минута. В турнира на УЕФА двата отбора завършиха в първата среща без голове, а този четвъртък е вторият мач в София.

Дълбоко в добавеното време Митя Вилер проби отляво и центрира, а Вършич изпревари вратаря Вася Симчич, за да насочи топката в мрежата за 1:0. Иначе домакините имаха игрово надмощие по всички показатели на статистиката, но това не им беше достатъчно да си гарантират по-рано победата. Старши треньорът Дарко Миланич даде почивка на Вършич и Миливое Новакович, които започнаха мача от пейката, но се появиха 30 минути преди края на мача. Именно Вършич се оказа човекът, донесъл победата.

Срещата започна с атаки на Марибор и в първите 20 минути на три пъти те можеха да открият резултата. Но в 41-ата минута и коперчани имаха възможност да стигнат до попадение, но Рубен Белимо не успя да оползотвори подаване на Муслимович. В началото на втората част пък Копер беше по-активен и в 51-ата минута Блаж Върховец спаси мрежата на Марибор като изрита топката пред голлинията.

След влизането на Вършич и Новакович атаките към вратата на Копер ставаха все по-опасни и чисти възможности бяха пропилени в 71-ата минута, в 83-ата чрез Таварес и чрез Вършич. И когато мачът вървеше към 0:0, Вършич взе високо центриране и наказа вратаря на Копер.

Състав на Марибор: Ясмин Ханданович, Ходжич, Мертел, Митя Вилер, Пихлер (62 - Даре Вършич), Блаж Върховец, Хотич (79 - Салалич), Таварес, Байде, Съни Оморегие (62 - Миливое Новакович).