Франция с бронза от Световната лига (ВИДЕО)

Европейският волейболен шампион Франция спечели бронзовите медали от Световната лига през тази година. След като късно снощи бяха детронирани на полуфинала от Бразилия, тази вечер момчетата на треньора Лоран Тили биха категорично Италия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:20) в мача за 3/4-о място на финалния турнир, игран пред около 3500 зрители в зала "Таурон Арена" в полския град Краков.

Така "петлите" се задоволиха с бронза, който печелят за първи път в историята си. Освен титлата в Лигата от 2015 година Франция има и един сребърен медал от 2006-а. От друга страна Италия за 3-и път остава на 4-о място в най-комерсиалния волейболен турнир. По-късно тази вечер е големият финал в Световната лига между Сърбия и "Селесао".

Най-полезни за френския тим станаха отново Антонен Рузие (1 ас и 59% ефективност в атака) и Ървин Нгапет (1 ас, 36% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) с 14 и 13 точки за победата. За "адзурите" Иван Зайцев завърши с едва 8 точки.

ИТАЛИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)
ИТАЛИЯ: Симоне Джианели 5, Иван Зайцев 8, Османи Хуанторена 6, Филипо Ланца 3, Матео Пиано 7, Емануеле Бирарели 5 - Масимо Колачи-либеро (Олег Антонов 4, Лука Ветори 1, Енрико Честер)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ФРАНЦИЯ: Пиер Пужол 5, Антонен Рузие 14, Ървин Нгапет 13, Никола Марешал 10, Кевин Льо Ру 6, Никола Льо Гоф 6 - Женя Гребенников-либеро (Жулиен Линеел)
Старши-треньор: Лоран Тили.