Славия победи грузинци в контрола

Съставът на Славия спечели първа победа по време на втория си подготвителен лагер в Банско. Играчите на Александър Тарханов победиха елитния грузински Сабуртало с 4:2.

Резултът на стадиона в Разлог бе открит от Борислав Балджийски в 15-ата минута. След още 12 минути Божидар Васев остана oчи в очи с вратаря на грузинците и вкара втори гол. Грузинците върнаха едно попадение в 37-ата минута. След удар на футболист на Сабуртало, топката рикошира в крака на Емил Мартинов и спря в мрежата на Георги Петков. Само след 4 минути обаче младият Георги Йомов финтира чудесно двама грузинци и с точен удар заби третия гол за "белите" в мача.

След почивката Сабуртало върна един гол чрез Чорадзе в 65-ата минута. Ивайло Димитров оформи крайното 4:2. Той игра и в двете съботни срещи на отбора.

През тази седмица Славия направи 1:1 с Пирин (Благоевград) в сряда, а днес преди обяд загуби с 1:2 от Пелистер (Битоля). Наставникът на тима Александър Тарханов използва съвсем различен състав в сравнение с контролата преди обяд с македонците.