Обрат на "Лаута" донесе трите точки на Левски в мач за престиж - на живо след 1:2

Започнахме със загуба срещу Тунис

Тунис поведе на България с 1:0 победи в баража за оставане във втора група на зона Европа/Африка на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. В първия сингъл от двубоя Мохамед Азиз Дугаз надделя над Александър Лазов със 7:6(4), 6:4, 2:6, 7:5 за 3:56 часа.

Азиз Дугаз спечели първата част след тайбрек, а един пробив му беше достатъчен, за да вземе и втория сет. Лазов поведе с 4:1 и спечели с 6:2 третия сет на мача. В четвъртата част Азиз Дугас направи ранен пробив, за да поведе с 3:1, но Лазов изравни. След 5:5 обаче представителят на Тунис взе два поредни гейма и приключи мача.

Във втория сингъл в момента играят звездата на домакините Малек Джазири срещу Александър Лазаров. В събота е срещата на двойки.

Бараж за оставане във втора група на зона Европа/Африка на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:
Тунис - България - 0:1
Мохамед Азиз Дугаз - Александър Лазов - 7:6(4), 6:4, 2:6, 7:5