Ференцварош стигна до голово равенство в Албания

Партизани (Тирана) и Ференцварош направиха 1:1 в първа среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Албанците поведоха с попадение на Реалдо Фили в 47-ата минута, но в 71-ата Даниел Бьоде се разписа за шампиона на Унгария, който е фаворит преди реванша.

Първото полувреме премина равностойно и почти без опасни ситуации пред двете врати. Гостите от Будапеща задържаха топката по-продължително, но се затрудняваха да преодолеят сгъстената защита на Партизани. В началото на втората част албанците изненадващо поведоха с попадение на Реалдо Фили. Той беше изведен на добра позиция и с плътен удар не остави шансове на стража на Ференцварош Денес Дибуш. Последва силен натиск на унгарците и в 71-ата минута Даниел Бьоде изравни. Появилият се малко преди това като резерва халф се измъкна по десния фланг и от малък ъгъл прати топката във вратата за 1:1.

В минутите до края Ференцварош можеше да стигне и до пълен обрат, но сериозен пропуск направи Станислав Шестак.

ПАРТИЗАНИ (ТИРАНА) - ФЕРЕНЦВАРОШ 1:1 (0:0)