Розенборг срази шведския шампион за четвърт час

Розенборг победи с 3:1 ИФК Норкьопинг в скандинавското дерби от втория квлаификационен кръг на Шампионската лига и взе добър аванс преди реванша в Швеция. Първото полувреме на "Леркендал" в Трондхайм завърши без голове, но след почивката домакините се разписаха три пъти за четвърт час и направиха голяма крачка към следващото стъпало в пресявките на турнира.

Резултата откри Хьолмар Ейолфсон в 48-ата минута след асистенция на капитана Мике Йенсен. В 62-ата минута Пал Андре Хеланд покачи на 2:0, а в 65-ата точен беше и Ян-Ерик де Ланли. При 3:0 норвежците сеотпуснаха и в 70-ата минута Себастиан Андерсон върна едно попадение, което запази интригата за ответния двубой.

РОЗЕНБОРГ - НОРКЬОПИНГ 3:1 (0:0)
1:0 Ейолфсон (48)
2:0 Хеланд (62)
3:0 Де Ланли (65)
3:1 Андерсон (70)