Звезда се спаси от издънка в Малта (видео)

Цървена звезда победи с 2:1 като гост Ла Валета в двубой от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, но успехът не дойде никак лесно. "Звездашите" губеха с 0:1 на полувремето и трябваше да положат доста усилия, за да избегнат грешна стъпка още в началото на европейския си поход.

За Звезда това беше първи мач в пресявките на турнира след пауза от 9 години и показаното от възпитаниците на старши треньора Миодраг Божович определено не вдъхва оптимизъм на феновете, че отборът е способен да стигне до груповата фаза. От новите попълнения впечатли само Канга Гелор. Дошлият от Ростов халф хвърли много сили в средата на терена и даде чудесен пас за гола на Катай.
Домакините от Ла Валета изненадващо поведоха в 15-ата минута, когато Федерико Фалконе изненада защитата на сърбите. Аржентинецът надбяга Ибаньес и Лукович, след което технично прехвърли Кахриман. Звезда можеше да изравни веднага, но невероятен пропуск направи топстрелецът на сръбското първенство от миналия сезон Уго Виейра. До почивката атаките на гостите бяха лесно разгадаеми за бранителите на Ла Валета и резлтатът се запази.

През второто полувреме сърбите вдигнаха оборотите и обърнаха нещата в своя полза. В 66-ата минута Гелор пусна дълъг пас към Александър Катай, който от малък удар успя да прехвърли вратаря на домакините, а в 75-ата самият Катай проби по левия фланг и центрира по земята за Сикимич и той донесе победата на "червено-белите".

ЛА ВАЛЕТА - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (1:0)
1:0 Фалконе (15)
1:1 Катай (66)
1:2 Сикимич (75)