Люпко притеснен от атаката на Марибор

Наставникът на Левски Люпко Петрович е силно впечатлен от атаката на Марибор преди първата среща от втория предварителен кръг на Лига Европа, научи Sportal.bg. Двата тима излизат един срещу друг в Словения на стадион “Людски” този четвъртък. През последните дни "сините" гледаха доста видео материали на своя противник, който впечатлява в атака, но пък има слабости в защита. Сръбският специалист е притеснен от бързите и технични нападатели на Марибор, още повече след контузията на Сърджан Лукин и факта, че Александър Александров игра едва в последната проверка и пропусна основната част от подготовката, а Димитър Пиргов е пълен дебютант в евротурнирите.

Бразилецът Маркос Таварес, Дино Хаотич и Съни Оморегие се очаква да действат в атака, но ветеранът Миливое Новакович, който ще започне мача от пейката винаги е готов да се възползва от всяка грешка.
Добра форма показват и алтернативите Синтайеху Салалих, Грегор Байде и Даре Вршич.

Поради тази причина Петрович работи много върху играта в защита, като целта пред тима е по-скоро да не допусне гол. Показва го и изказването му след равенството 0:0 в мача с Радник Сурдулица в Сърбия. "Резултатът не е лош. Дано повторим същия и срещу Марибор, но словенците не са Радник (Сурдулица)", коментира на няколко пъти Петрович.