В Исландия горди, че имат повече победи от еврошампиона

В най-симпатичния участник на европейското първенство Исландия останаха горди след определянето на шампиона в лицето на Португалия. Това става ясно от пост в туитър акаунта на местната футболна асоциация.

“Исландия винаги ще се радва, че на европейското спечели повече победи в редовното време от шампиона. Не е зле като за първо участие на такъв турнир”, гласи той.

Исландия и бъдещият първенец Португалия бяха в една група и завършиха 1:1. Кристиано Роналдо и компания направиха в тази фаза още 2 равенства. 1/8-финала с Хърватия спечелиха след продължения, а 1/4-финала с Полша - с дузпи. В редовното време биха само Уелс в полуфинала.

Исландия надви с 2:1 Австрия в групата, а след това със същия резултат сензационно отстрани Англия на 1/8-финал.