България се нареди на 21-о място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика в Амстердам

България завърши с три сребърни медала и се нареди на 21-о място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. Ивет Лалова стана вицешампионка в спринтовете на 100 и 200 метра, а Мирела Демирева завърши втора на скок височина. Атлети от 19 страни спечелиха титли, а представители на 32 държави взеха отличия. Номер 1 на континента е Полша с 6 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал. Втори е Германия с 5 златни, 4 сребърни и 7 бронзови отличия, а трети е Великобритания с 5 златни, 3 сребърни и 8 бронзови медала.