ЦСКА-София поведе с 2:0, но след това претърпя разгром от руснаци (видео)

ЦСКА-София загуби с 2:5 от Краснодар втората си контрола на лагера в Австрия. Червените поведоха с 2:0 след голове на Густаво Кулма (12) и Кирил Десподов (24), но след това руснаците обърнаха мача чрез Вандерсон (28), Ари (49 д., 51, 74) и Лаборде (85 д.).

Българският тим можеше да поведе още в 4-ата минута, когато Кирил Десподов нацели лявата греда след изстрел от фаул. Три минути по-късно Галчев изведе Десподов отдясно в наказателното поле на руснаците, нападателят стреля, но Крицюк спаси.

Така се стигна до 12-ата минута, когато Галчев центрира от фаул и Густаво Кулма вкара с глава за 1:0.

В 24-ата минута червените осъществиха отлична атака, която завърши с пас на Галчев към Аясс, който бе фаулиран от излезлия да го пресрещне вратар на Краснодар Крицюк и реферът правилно отсъди дузпа. Зад топката застана Десподов, който хладнокръвно вкара в долния ляв ъгъл за 2:0.

Четири минути по-късно руснаците върнаха едно попадение. След грешка на Лазар Марин и бързо разиграване в наказателното поле топката достигна до Вандерсон, който финтира бранител в червено и с мощен шут от десетина метра я заби под напречната греда на Конов.

В 31-ата минута Вандерсон направи добро двойно подаване и шутира по диагонал, но Конов бе на мястото си и изби в корнер.

Именно при резултат 2:1 в полза на ЦСКА-София завърши първата част.

Четири минути след почивката руснаците успяха да изравнят. Това стори Ари, който реализира дузпа за нарушение срещу Лаборде. В 51-ата минута Ари вкара втория си гол и трети за Краснодар. Бразилецът получи извеждащ пас зад бранителите в червено и пусна топката покрай вратаря за 2:3.

Нападателят на руснаците не спря дотук и в 74-ата минута оформи своя хеттрик, възползвайки се от груба грешка на Красимир Станоев и вкарвайки сам срещу вратаря след изстрел с външен фалц.

Ари продължи да тормози червената отбрана и в 85-ата минута успя да спечели дузпа за нарушение на Конов срещу него, а 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Лаборде за крайното 5:2 в полза на Краснодар, който завърши на 4-то място в руското първенство.

ЦСКА-СОФИЯ - КРАСНОДАР 2:5

1:0 Густаво Кулма 12