Полуфинал за Виктория Томова в Будапеща

Виктория Томова продължава с великолепното си представяне на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща. 21-годишната софиянка се класира за полуфиналите, след като победи поставената под номер 5 Ребека Петерсон от Швеция с 6:3, 3:6, 6:3. Двубоят бе изключително оспорван, но българката успя да надделее след 2 часа и 14 минути игра.

За Томова това бе осма поредна победа, а тя й гарантира 50 точки за световната ранглиста. За място на финала тя ще спори с румънката Николета Даскалу. Вики за първи път в кариерата си достига до полуфиналите на турнир от подобно ниво.

Томова започна отлично срещата и след 10 минути вече водеше с 3:0 след два пробива. Тя спечели първите четири гейма в мача. Петерсон успя да върне един от пробивите, но това не бе достатъчно и Вики затвори сета на 6:3. Втората част започна с пробив на шведката, която поведе с 2:0, но тя не успя да задържи преднината си дълго и резултатът бе изравнен за 2:2. Последва период, в който и двете тенисистки имаха проблеми със спечелването на своите сервис геймове. Петерсон измъкна много дълъг и оспорван осми гейм, който реално реши сета в нейна полза.

След първия си загубен сет от началото на Томова показа характер и борбеност, а двубоят се превърна в битка от дъното на корта. Тя успя да поведе с 3:1, но допусна изравняване. След това постигна нов пробив и този път го затвърди за 5:3. Българката успя да стигне до крайния успех при сервис на съперничката и ще играе на полуфиналите.