Заглембе нанесе тежък удар по Славия и сложи край на мечтите на "белите" (видео+галерия)

Отборът на Славия допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването си на третия в Полша Заглембе и по този начин отпадна от Лига Европа. В първия мач "белите" се наложиха с 1:0, но това се оказа твърде недостатъчно. Попаденията за поляците реализираха Гулдан (21), Петяк (65) и Пападопулос (81).

През първата част домакините имаха териториално превъзходство, но успяха да създадат само две опасности, като едната превърнаха в гол. От своя страна българският тим имаше възможност на няколко пъти да изгради добри атаки, но не успя да се възползва от шанса, който домакините им предоставиха.Загламбе (Любин) - Славия София В 14-ата минута само късметът и невероятния рефлекс на Марио Кирев спасиха българите. Пятек излезе на чиста позиция и шутира силно, но стражът на гостите изби в корнер.

Първото попадение реализира Гулдан с глава в 21-ата минута, след центриране от фаул.

На почивката Александър Тарханов направи една промяна. На мястото на Янис Карабельов, който бе доста припрян и често бъркаше, влезе Георги Йомов.

През втората част Заглембе бе по-добрият отбор и събитията се развиваха предимно пред вратата на Кирев.

В 56-ата минута Пятек пропусна да реализира от 2-3 метра с глава.Загламбе (Любин) - Славия София Малко по-късно К. Пятек излезе сам срещу вратаря, но Кирев излезе в точния момент и предотврати опасността.

В 65-ата минута Пятек с топовен изстрел под гредата покачи на 2:0.

В 81-ата минута резервата Пападопулос сложи точка на спора. Футболистът се разписа с премерен удар от 11-12 метра за 3:0.Загламбе (Любин) - Славия София В минутите до края Славия се опита да върне поне един гол, но така и не успя. По този начин "белите" отпаднаха още в първия предварителен кръг от Лига Европа.

ЗАГЛЕМБЕ - СЛАВИЯ 3:0