Ботев (Пд) отнесе загуба от Етър

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 от Етър в контролна среща, играна на стадиона в Трявна. Това беше първо поражение за възпитаниците на старши треньора Николай Костов по време на подготвителния период. В предишните си проверки "жълто-черните" се наложиха с 4:1 над Евроколеж и с 5:0 над Оборище.

Стефан Неделчев откри резултата за великотърновци още в третата минута. Той се възползва от лошо върната топка към вратаря на "канарчетата" Георги Георгиев и на празна врата се разписа.

Пловдивчани натиснаха и в 21-ата минута Иван Стоянов стреля силно по диагонала, но вратарят Цветомир Цонков изби. Седем минути по-късно Жоало Паоло от Ботев пропусна чисто положение пред вратата на Етър. Бразилецът открадна топката в наказателното поле на противника и преодоля технично вратаря, но бе притиснат от двама защитници и стреля слабо към опразнената врата, топката срещна страничната греда, след което настъпи меле пред голлинията и в крайна сметка арбитърът отсъди фаул в атака.

В последните минути на първото полувреме Лъчезар Балтанов и Филипе Бризола от тима на "канарчетата" стреляха от удобни позиции, но пропуснаха.

Футболистите на Етър започнаха второто полувреме още по-уверено и в 56-ата минута нападателят Стефан Неделчев изпрати топката в напречната греда след красива задна ножица.

След час игра Филипе Бризола излезе на чиста позиция и стреля, но резервата Кирил Акалски изби. Пет минути по-късно Жоао Паоло излезе сам срещу Акалски, но вратарят на Етър спаси удара му.

Великотърновци отговориха с опасна атака в 69-ата минута, при която Цветомир Тодоров нацели напречната греда. Футболистите на Ботев се хвърлиха в атаки, но не успяха да преодолеят стража на съперника при няколко изгодни ситуации.

Минута преди края "виолетовите" вкараха втори гол. При опит да пресече дълъг пас Яя Меледже отклони лошо топката с глава право към аржентинеца Гуидо Абаян, който се измъкна сам срещу вратаря Мартин Димитров и вкара за 2:0.

27-годишният таран Абаян, който кара пробен период, а за последно е играл в Линкълн Ред Импс (Гибралтар), влезе като резерва след почивката.