Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Тъмнината спря чешкия сблъсък на "Уимбълдън"

Томаш Бердих срещна ожесточена съпротива от сънародника си Иржи Весели в двубой от осминафиналите на "Уимбълдън", който ще бъде доигран днес. Двамата чехи направиха много зрелищен и изпълнен с обрати мач, но той беше прекъснат при 2:2 сета заради късния час и настъпилата тъмнина. Весели показа характер и спаси три поредни мачбола, а след това спечели драматичен тайбрек, за да докара нещата до пети сет.

Бердих игра колебливо началото и загуби първата част с 4:6. Той обаче намери сервиса си във втория сет, спечелен от него с 6:3. Последваха равностойни минути, в които и двамата бяха безупречни при собствените си подавания. Логично се стигна до тайбрек, в който Бердих се наложи с 10:8 точки.
Четвъртият се се превърна в истинска драма. Весели допусна пробив за 0:2, но намери сили за обрат. При 3:5 той върна пробива, но скоро след това отново се оказа в критична ситуация. 64-ият в световната ранглиста тенисист изоставаше с 5:6 и 0:40, когато спечели 5 поредни точки и се добра до тайбрек. В него Бердих каза на съдията, че не вижда добре топката, но въпреки това направи нещо впечатляващо, наваксвайки пасив от 5 точки. Бердих получи още два мачбола, но ги пропиля. В крайна сметка Весели изтръгна сета с 11:9.

Победителят от доиграването ще срещне на четвъртфиналите французина Лука Пуй, който елиминира Бърнард Томич.