Франция с рецитал срещу Исландия (видео + галерия)

Отборът на Франция сложи точка на приказката на Исландия на Евро 2016. "Петлите" разгромиха сензацията на първенството с 5:2 на "Стад дьо Франс" в последния 1/4-финал и отправиха сериозно послание към съперника си в спора за място на финала Германия. Двубоят в Париж е и най-резултатният до момента, а предвид ниската резултатност и очертаващите се сериозни двубой мчежду равностойни съперници, то едва ли ще бъде подобрен до края.

Резултатът беше открит още в 12-ата минута, когато нападателят на Арсенал Оливие Жиру беше изведен зад отбраната след много добро подаване на Матюиди. Жиру стреля добре от малък ъгъл, прокарвайки топката между краката на Халдорсон. В 19-ата минута Пол Погба удвои с гол с глава след изпъление на ъглов удар. Последваха силни минути за исландците, които в 24-ата минута пропуснаха да намалят, след като удар на Бьодварсон мина край вратата. В 34-ата минута Патирс Евра беше задържан в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена.

В края на полувремето имената си сред голмайсторите записаха и Димитри Пайе и Антоан Гризман, който отбеляза юбилейното 100-о попадение на Евро 2016. Исландия върна един гол в 56-ата минута, когато Сигторсон засече отблизо центриране в наказателното поле. Още в следващата атака Жиру отбеляза пети гол във вратата на исландците, след като спечели въздушен двубой в наказателното поле и се разписа с глава.

Отбелязаният гол даде импулс на исландците, които можеха да стигнат и до втори гол, но Уго Лорис спаси удар с глава отблизо. Упоритостта на исландците се възнагради в 84-ата минута, когато Бярнасон засече с глава центриране на Скуласон и оформи крайното 2:5.

Франция - Исландия 5:2

1:0 - Жиру (12)
2:0 - Погба (19)
3:0 - Пайе (42)
4:0 - Гризман (45)
4:1 - Сигторсон (56)
5:1 - Жиру (58)
5:2 - Бярнасон (84)

ФРАНЦИЯ (4-2-3-1): Лорис; Саня, Косиелни (72-Мангала), Юмтити, Евра; Погба, Матюиди; Сисоко, Гризман, Пайе (80-Коман); Жиру (60-Жиняк).

ИСЛАНДИЯ (4-4-2): Халдорсон; Саеварсон, Арнасон (46-Игнасон), Р. Сигурдсон, Скуласон; Гудмундсон, Гунарсон, Г. Сигурдсон, Бярнасон; Бьодварсон (46-Финбогасон), Сигторсон (83-Гудьонсен).