Левски за първи път не пусна гол при Петрович (видео+галерия)

Отборът на Левски за първи път не допусна гол в контролите през лятната си подготовка, но също така и за първи път не записа успех. Тимът на Люпко Петрович стигна само до 0:0 в гостуването си на Радник (Сурдулица), което е първо равенство на "сините" под ръководството на легендарния специалист.

"Сините" имаха предимство през първата част, но пропуснаха няколко добри възможности. Най-чистата отново бе пропиляна от Хеан Деса, който подобно на мача със Септември стори по-трудното пред вратата.

26-кратните шампиони на България изиграха едно добро първо полувреме, но след почивката нивото на игра спадна. Влизането на Антонио Аниете даде малко живец на столичани, но това не бе достатъчно да се отбележи гол.

Радник (Сурдулица) - Левски София Люпко Петрович изненадващо извади Антонио Аниете от стартовите 11, като заложи на трима дефанзивни халфа - Джереми де Ноойер, Роман Прохазка и Георги Костадинов, което най-вероятно ще се случи и срещу Марибор.

Близо 2000 зрители подкрепяха домакините срещу столичани, които пък имаха агитка от над 50 фенове.

Нар и Христов стреляха в аут в първите минути, а в 15-ата минута Прохазка центрира отдясно, но удар от въздуха на Христов мина покрай лявата греда на Чанчаревич.

Радник (Сурдулица) - Левски София В 22-ата минута Деса пробва изстрел от над 35 метра. Последният направи невероятен пропуск в 28-ата минута, когато след отлично центриране на Нар стреля в аут от няколко метра.

Три минути по-късно Прохазка стреля опасно, но Чанчаревич изби. Малко преди края на първата част Радник започна да атакува повече и след грешка на Лукин, Лукич пропусна да даде аванс на домакините. Нападателят от 12 метра стреля в Йоргачевич и така полувремето завърши без гол.

Радник (Сурдулица) - Левски София Петрович пусна Краев, Адениджи, Орачев и Чворович на почивката, вместо Деса, Христов, Минев и Йоргачевич.

Адениджи пробва удар в 51-ата минута, който мина встрани от вратата. Краев с глава секунди по-късно стреля в аут.

Аниете и Станислав Иванов се появиха в игра в 63-ата минута. Испанецът бе близо до гол в 69-ата минута, когато стреля от фаул, но Василевич изби в корнер.

Радник (Сурдулица) - Левски София Последваха няколко изстрела покрай вратата на Чворович, както и две-три опасни атаки на Левски, но без да се стигне до гол. Хубав удар на Краев с глава бе спасен със сетни усилия, но при попадение, то нямаше да бъде зачетено поради засада.

Накрая напълно заслужено срещата завърши 0:0, а "сините" си тръгват за България още тази вечер.

Проблемите пред Петрович обаче са много. Тимът все още няма облик, играчите, които иска той липсват, а времето до срещата с Марибор е малко. Лукин отново не бе на висота, както и Деса, които трябва да бъдат ключови футболисти.

След смяната на Минев, Христов, Йоргачевич и Деса се видя, че "сините" нямат готови заместници на своите титуляри.
На 7 юли 26-кратният шампион на България ще срещне Черно море на Георги Иванов, а на 9 юли - Несебър, като и двете проверки ще се играят в Правец, където Левски е на лагер.

РАДНИК - ЛЕВСКИ 0:0

РАДНИК: 12.Огнен Чанчаревич, 19.Марко Яколич, 18.Стефан Радованович, 17.Братислав Пеячич, 6.Петар Планич, 15.Александър Гойкович, 77.Златко Лишчевич, 30.Владан Павлович, 9.Ненад Лукич, 7.Кереми Френсис, 11.Никола Радович

Резерви: 1. Никола Василевич, 3. Милош Миланович, 2.Неманя Любисавлевич, 10. Милош Адамович,18. Неманя Станиславлевич, 8. Игор Златанович, 22. Душан Аризанович, 16. Йован Йованович, 86.Мелвин Банда, 14. Закария Сурака