Национална лига футзал: Левски - Черно море

Лазов отстъпи на полуфиналите в Скопие

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в македонската столица Скопие с награден фонд 10 хиляди долара.
Поставеният под номер 5 Лазов загуби от седмия поставен Александър Мюлер (Франция) с 4:6, 4:6. 25-годишният българин заработи 6 точки за световната ранглиста и 502 долара от наградния фонд.

Двубоят беше доигран днес, след като вчера беше прекъснат при 4:4 в първия сет заради дъжд.
Мюлер стартира добре и след два спечелени гейма си осигури успеха в първия сет. Левичарят от Пазарджик реализира пробив на старта на втората част, но след това загуби четири поредни гейма. Лазов не се предаде и успя да върне пробива за 4:5, но веднага след това загуби отново подаването си, а с това и мача.

На двойки Лазов и представителят на домакините Томислав Йотовски, поставени под номер 4, победиха на финала снощи водачите в схемата Либор Салаба (Чехия) и Нико Сердарушич (Хърватия) с 6:2, 3:6, 10-6 за 74 минути. Така българинът взе девета титла при дуетите и трета за сезона в турнирите на ITF.