Русия запази шансове за финалите в Краков след 3:0 над Австралия (ВИДЕО)

Олимпийският волейболен шампион Русия запази шансовете си за класиране за финалната шестица на първа дивизия в Световната лига в Краков (Полша). Волейболистите на "Сборная" биха категорично Австралия с 3:0 (25:19, 26:24, 25:12) в първия си мач от турнира в Група Н, игран тази нощ пред около 4000 зрители в зала "Конвеншън Сентър Арена" в спортния комплекс "Кей Бейли Хътчинсън" в Далас.

Така руснаците са на 6-о място във временното общо класиране на цялата дивизия с 4 победи, 3 загуби и 12 точки и с реални шансове за финалите в Краков. За да стане това факт Русия трябва да спечели оставащите си две срещи срещу България и домакините от САЩ, като в същото време да се надява Италия да запише две загуби на турнира в Група I в иранската столица Техеран. "Кенгурата" пък продължават да са последното 12-о място без победа, без спечелена точка до момента и с по-лоши показатели от българските "трикольори", които са 11-и. Тази нощ във вторите мачове от турнира в Група Н "Сборная" играе с момчетата на Пламен Константинов, а Австралия със САЩ. Двубоите са съответно от 01,30 и 03,30 часа българско време.

Първият гейм бе равностоен до 8:8, след което "Сборная" поведе с 14:9 след серия от силни сервиси на Лукаш Дивис и Андрей Ащев. Това се оказа решаващо и Русия взе гейма с 25:19. "Кенгурата" дадоха всичко от себе си във втората част, като стигнаха до 24:24. Все пак олимпийските шампиони измъкнаха гейма с 26:24 след атака на Виктор Полетаев и мощна контра на Дмитрий Мусерский. В началото на третия гейм руснаците поведоха с 8:2, след което без проблеми спечелиха с разгромното 25:12, а с това и мача с 3:0.

Младите Дмитрий Волков (1 блок, 2 аса, 58% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) и Виктор Полетаев (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) станаха най-полезни за руския тим с по 10 точки за победата. За австралийците Алекзандър Уилямс бе над всички с 19 точки (1 блок, 1 ас и 49% ефективност в атака), но и това не помогна.

АВСТРАЛИЯ - РУСИЯ 0:3 (19:25, 24:26, 12:25)
АВСТРАЛИЯ: Григорий Сукочев, Алекзандър Уилямс 19, Макс Стейпълс 8, Самюъл Уолкър 4, Травис Пейсиър 2, Бо Грейъм 4 - Люк Пери-либеро (Нейтън Робъртс 4, Джорджън Ричърдс, Харисън Пийкок)
Старши-треньор: Роберто Сантили
РУСИЯ: Сергей Гранкин 2, Виктор Полетаев 10, Дмитрий Волков 10, Лукаш Дивис 9, Андрей Ащев 7, Дмитрий Мусерский 10 - Артьом Ермаков-либеро (Егор Клюка 1, Дмитрий Ковальов)
Старши-треньор: Владимир Алекно.