Джокович започна с един оспорван сет

Новак Джокович изигра един оспорван сет в първия си мач на трева за сезона. Той нямаше проблеми срещу представителя на домакините Джеймс Уорд и го победи с 6:0, 7:6 (3), 6:4 в първия кръг на "Уимбълдън".

Уорд излезе притеснен в откриващия мач на централния корт на "Ол Ингланд Клъб" и не успя да спечели гейм в първия сет. Когато стигна до първия си гейм, трибуните избухнаха и зрителите станаха на крака. Британецът показа качества и изигра отличен втори сет, в който отстъпи след тайбрек. Един пробив пък бе достатъчен на Новак, за да си осигури третата част и да приключи мача след 2 часа и 3 минути игра. Следващото препяствие пред сърбина се казва Адриан Манарино от Франция, който на старта победи друг представител на домакините - Кайл Едмунд, с 6:2, 7:5, 6:4.

Сърбинът спечели 78 от последните си 84 мача след последния си мач на тревата на "Ол Ингланд Клъб" миналата година и сега се е запътил към историческо постижение. След четири поредни титли от Големия шлем днес той записа 29-а поредна победа на турнир от най-престижната верига.

Поставеният под номер 9 Марин Чилич постигна трисетов успех над американеца Брайън Бейкър с 6:3, 7:5, 6:3. Хърватинът, който достигна до четвъртфиналите през последните две години, ще се изправи срещу Сергей Страховски от Украйна във втория кръг. 30-годишният украинец се справи с Йошишото Нишиока от Япония след 6:3, 6:4, 6:4.

Испанецът Давид Ферер даде само четири гейма на Дуди Села от Израел. Той спечели с 6:2, 6:1, 6:1. За втория кръг се класира и Иво Карлович. В сблъсък между двама хървати той отстрани сънародника си Борна Корич след 7:6 (8), 7:6 (7), 6:4.