Бака донесе бронзовите медали на Колумбия (видео)

Колумбия записа най-доброто си представяне на Копа Америка от 2001 година, когато спечели надпреварата. Тази нощ отборът на Хосе Пекерман надви с 1:0 домакина САЩ и завоюва бронзовите медали. Единствения гол в 31-ата минута отбеляза Карлос Бака след красива комбинация. Съставите завършиха с по 10 човека, след като в добавеното време червени картони получиха Майкъл Ороско и Сантяго Ариас.

Колумбийците победиха САЩ и в мача на откриването, а сега отново се справиха с тима на Юрген Клинсман. Янките имаха своите шансове, но те бяха пропуснати от Боби Ууд и Клинт Демпси. Клинсман направи цели 6 промени в състава в сравнение със загубата с 0:4 от Аржентина в полуфинала. За първи път на вратата застана ветеранът Тим Хауърд. Домакините бяха по-активни в началото, но не намираха свободни пространства в противниковата половина. В 31-ата минута перфектен пас на Хамес Родригес изведе Ариас зад отбраната и той насочи типката с глава към Бака, който с лекота отбеляза 13-ия си гол за Колумбия. Най-близо до изравняването беше Демпси с удар от фаул малко след почивката, но Давид Оспина спаси. Не след дълго Хуан Куадрадо уцели гредата. В края Ороско и Ариас се сдърпаха, за което и двамата бяха изгонени.

Финалът е тази нощ между Аржентина и действащия шампион Чили.

САЩ - КОЛУМБИЯ 0:1