Трите наши отпаднаха в квалификациите на "Уимбълдън"

Българките Изабелла Шиникова, Елица Костова и Сесил Каратанчева загубиха мачовете си от квалификациите на Уимбълдън. Само Каратанчева съумя да спечели сет, но в крайна сметка и тя загуби с 6:3, 6:7(4), 4:6 за 2:28 часа игра срещу французойката Шераза Рей.

Елица Костова стъпи първа на кортовете в Англия. Тя се изправи срещу белгийката Елизе Мертенс и спаси три разигравания за пробив още в третия гейм, но в деветия допусна и първата грешка на собствен сервис, а Мертенс поведе в сетовете. Белгийката спечели подаването на Костова и в първия гейм на втория сет, след което стигна с лекота до победата с 6:4, 6:4, спечелена след 1:22 часа игра.

Шиникова загуби с 4:6, 1:6 срещу японката Миза Егучи след точно 64 минути игра. Трите българки имат осигурени по 3750 лири и 2 точки за световната ранглиста за участието си в пресявките.