Широков: Провалихме се

Капитанът на Русия Роман Широков определи като "провал" представянето на отбора на финалите на Евро 2016. "Сборная" снощи загуби с 0:3 от Уелс в последния си мач от група "В" на надпреварата и завърши на последното четвърто място само с 1 точка.

"Провалихме се. Останахме на четвърто място. Пристигнахме с големи надежди, но, за съжаление, напускаме разочаровани от себе си, както често се случва в последните големи първенства. Още повече - разочаровахме и нашите фенове.

Целта ни срещу Уелс беше да играем в атака, защото се нуждаехме единствено от победа. Очаквахме, че съперникът ще се прибере и ще разчита на контраатаки. Не мога да кажа, че са ни пресирали особено, но добре покриваха нашите полузащитници и това ни затрудни. Започнахме с трима нападатели, но те не разбраха какво трябва да правят на терена и по-често си пречеха, като се оказваха в една и съща зона.

Трябва да се направи някаква промяна. Не мисля, че нашите футболисти са особено търсени в Европа. Да за отидеш някъде, трябва да те поискат. Но след такива турнири, как да стане.

Не мога да кажа дали първото попадение на Уелс ни повлия. Все пак беше прекалено рано и още нищо не беше решено. Със сигурност не трябваше да играем така през първото полувреме. Сами, с нашите грешки, позволихме на съперника да вкара два гола. Те се възползваха от своите положения. След почивката ние също създадохме ситуации, но не постигнахме нищо от тях.

Бейл си е Бейл. Три мача - три гола. Рамзи също игра отлично. Въобще целият отбор на Уелс изглеждаше много добре на фона на нашето представяне.

Нямахме задача да играем персонално срещу Бейл. Не трябваше да му позволяваме да преминава лесно централната зона на терена с топка в крака и да организира атаките на противника. За съжаление не успяхме", коментира Широков.