Уелс направи нещо велико!!! (видео)

Дебютантът Уелс разби слабия отбор на Русия с 3:0 и сензационно финишира на първо място в Група "В" с актив от 6 т., изпреварвайки Англия (5 т.) и Словакия (4 т.), които в другия мач завършиха 0:0. "Сборная" отпадна безславно със само 1 точка на сметката си. Това означава, че на осминафиналите Гарет Бейл и неговите съотборници ще се изправят срещу един от третите в Групи "А", С" или "D". Англичаните пък ще спорят с втория от групата на Португалия. Продължаване на словаците напред не е сигурно, като те трябва да изчакат изиграването и на останалите мачове от третия кръг в груповата фаза.

Запалянковците на стадиона в Тулуза видяха един от най-блестящите двубои в историята на уелския футбол, за което обаче помогнаха и руснаците, които бяха безобразни. Аарън Рамзи откри в 11-ата минута, след още девет минути се разписа и Найл Тейлър, а в 67-ата минута самият Бейл също изпрати топката в мрежата. Показателен за апатията в тима на "Сборная" е фактът, че и трите гола станаха при ситуации, в които футболистите в червено излизаха сами срещу вратаря.

Леонид Слуцкий подмени всичките си трима централни полузащитници от предишните мачове, залагайки на Денис Глушаков, Павел Мамаев, Роман Широков, а Дмитрий Комбаров действаше на левия бек. При "драконите" пък имаше само един нов футболист и това беше Сам Воукс, който в предни позиции си партнираше с Гарет Бейл.

Нападателят на Реал Мадрид можеше да открие още преди изтичането на първата минута, когато напредна в наказателното поле и шутира с удобния си ляв крак, но Игор Акинфеев спаси. След това за кратко руснаците притесниха съперника с дълбока преса, но всичко за тях се провали в 11-ата минута, когато Джо Алън майсторски изведе Рамзи зад отбраната и халфът на Арсенал с лекота прехвърли вратаря за 1:0.

Веднага се видя, че играчите на "Сборная" са объркани, защото те така и не успяха да отговорят подобаващо, а дори допуснаха втори гол по аналогичен начин. За капак този път руски футболист неволно подаде на Найл Тейлър, който в 20-ата минута се оказа сам срещу Акинфеев и след добавка удвои аванса на своите.

Десетина минути по-късно от подобна ситуация Сам Воукс не съумя да покачи на 3:0. Още на няколко пъти до края на полувремето третото попадение "висеше" на косъм, докато слисаните футболисти в бяло не знаеха къде се намират. Особено деен беше Бейл, който с лекота разминаваше инертните руски играчи, но пък не беше достатъчно опасен при изстрелите си.

Играчите на Слуцкий стигнаха само до едно чисто положение, при което Артьом Дзюба беше намерен зад последния в отбрана, но вратарят Уейн Хенеси беше на мястото си.

На почивката руснаците направиха само една смяна, а малко след това на пейката седна и капитанът Широков. На терена обаче не се промени нищо, като "драконите" се затваряха много добре в своята половина и атакуваха опасно при всяка възможност. Така в 55-ата минута Бейл изскочи сам срещу Акинфеев под ъгъл, опита да го прехвърли, но кълбото се отклони в тялото на стража и не продължи към опразнената мрежа.

Последва един изстрел на Бейл от пряк-свободен удар и негово центриране, при което Джо Ледли за едната бройка не направи 3:0.

Руснаците обаче нямаше как да продължат да се измъкват и в 67-ата минута Бейл се възползва от пасивната засада на свой съотборник, излезе сам срещу Акинфеев и с лекота заби третото попадение.

Тук вече всичко окончателно приключи и мачът се доиграваше. Крис Коулман предвидливо даде почивка на черноработниците Джо Алън и Ледли Кинг, а малко преди края и Бейл беше заменен.

Във финалните минути се стигна само до един 100-процентов пропуск на Дзюба, който само затвърди, че това не беше първенството на първите европейски шампиони.

РУСИЯ - УЕЛС 0:3
0:1 Рамзи (11)
0:2 Тейлър (20)