Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Англия изпусна Словакия и първото място в групата, възможен е сблъсък с Португалия (видео)

Англия пропусна доста положения и не успя да победи Словакия, завършвайки при нулево равенство последния си двубой от първата фаза на Евро 2016. Това отреди второто място на "трите лъва" в крайното класиране на Група В, след като Уелс победи Русия с 3:0 и завърши на първа позиция. Това означава, че селекцията на Рой Ходжсън ще играе на 1/8-финалите срещу отбора, който финишира на второ място в Група F, в която са Унгария, Исландия, Португалия и Австрия. Двубоят е следващият понеделник в Ница. Словакия пък остава на трето място в крайното класиране на Група В и ще трябва да почака, преди да разбере дали продължава напред, като един от четирите най-добри трети отбори. Ако това се случи, което е много вероятно, словаците ще срещнат победителя от Група D или победителя от Група C на 1/8-финалната фаза.

Словакия излезе със същите 11, които започнаха и при победата над Русия. Дуда бе на върха на атаката.

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън беше направил шест промени в своя стартов състав, каквито бяха и предварителните прогнози на медиите на Острова. Натаниел Клайн, Райън Бертранд, Джордън Хендерсън, Джак Уилшир, Даниел Стърдиж и Джейми Варди започнаха като титуляри за сметка на Кайл Уокър, Дани Роуз, Деле Али, Уейн Рууни, Рахим Стърлинг и Хари Кейн.

Англия стартира доста по-добре и в първите 20-ина минути "трите лъва" създадоха три-четири добри възможности, в основата на които бе Джейми Варди. Първо голмайсторът на Лестър засече от въздуха остро центриране на Стъридж отдясно, но топката премина над напречната греда. Малко след това Варди свали с глава в наказателното поле към нападателя на Ливърпул, чиито удар обаче бе добре блокиран от Пекарик.

В 17-ата минута Англия създаде най-чистото положение до момента. Варди получи извеждащо подаване, надбяга с лекота Шкъртел и се озова очи в очи с Козачик, но стражът на Словакия спаси. Матуш Козачик се намеси за втори път решаващо в 33-ата минута, когато  Клайн проби за пореден път отдясно и намери добре Лалана в наказателното поле. Крилото на Ливърпул стреля силно от около 12 метра, но вратарят на Словакия отново спаси, избивайки в корнер.

До почивката и Хендерсън имаше една нелоша възможност, но силният му удар попадна в тялото на Дюрица. Всички усилия на словаците в тези минути бяха насочени към това да не допуснат гол до почивката. Отборът се бе прибрал дълбоко в своята половина и изобщо не поглеждаше към вратата на Джо Харт, който нямаше никаква работа през това първо полувреме.

Второто полувреме започна доста интересно. В 53-ата минута Смолинг бе напът да сгреши фатално, връщайки лошо топката с гърди към Харт. Мак дебнеше и опита да засече топката във вратата на Англия, но в крайна сметка стражът на Манчестър Сити улови. Още в ответната атака Клайн се оказа зад отбраната на Словакия, но в последния момент Вайс успя да попречи на десния бек, който нанесе хубав удар от малък ъгъл.

В 61-ата минута Деле Али, който се появи в игра секунди преди това на мястото на Лалана, можеше да открие резултата с първото си докосване в мача, след като засече на далечната греда добро центриране на Хендерсън, но Шкъртел изчисти от голлинията. Това бе и най-чистата ситуация за гол през втората част.

До края Кейн, Рууни и Али опитаха да поразят вратата на Козачик, но това в крайна сметка на се случи и двата отбора взеха по една точка, което им отреди съответно второ и трето място в крайното класиране на Група В.

Словакия (4-5-1): Козачик; Пекарик, Шкъртел, Дюрица, Хубочан; Мак, Куцка, Печовски (67'-Гьомбер), Хамшик, Вайс; Дуда (57'-Швенто)

Селекционер: Ян Козак

Англия (4-3-3): Харт; Клайн, Кейхил, Смолинг, Бертранд; Хендерсън, Дайър, Уилшир (56'-Рууни); Лалана (60'-Али), Варди, Стъридж (76'-Кейн)

Селекционер: Рой Ходжсън