Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Зверев детронира Федерер в Хале

Представителят на домакините Александър Зверев детронира шампиона от предишните три сезона Роджър Федерер (Швейцария) на полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1,7 милиона евро. Зверев се наложи над осемкратния победител в надпреварата и поставен под номер 1 Федерер със 7:6(4), 5:7, 6:3 след малко повече от два часа игра. 19-годишният германец, 38-и в световната ранглиста, сервираше солидно и взе първия сет със 7:4 точки в тайбрека.

Федерер реализира първия пробив в 11-ия гейм на втория сет, а в началото на третата част той пропусна възможности за пробив в първите два сервис гейма на съперника, след което загуби подаването си за 2:4 и до края не успя да осъществи обрат. Така швейцарецът не успя да стигне до мача за титлата след 11 поредни финала в Хале. Зверев ще търси първа титла във втория си финал на турнирите на АТП срещу сънародника си Флориан Майер. Майер спечели срещу номер 3 Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 6:4 във втория полуфинал.