Федерер срещу Зверев на полуфиналите в Хале

Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1,7 милиона евро. Поставеният под номер 1 Федерер, който защитава титлата си от последните три сезона, се наложи над петия в схемата Давид Гофен с 6:1, 7:6 (10) за 81 минути.

Единствено втората част беше оспорвана. В 12-я гейм Федерер имаше два мачбола, но не успя да се възползва и се стигна до тайбрек. В него швейцарецът преодоля пасив от 4:6, за да спечели с 12:10 точки. Федерер, който няма спечелена титла през тази година, ще се опита да завоюва трофея в Хале за девети път в кариерата си.

В спор за място на финала швейцарецът ще играе срещу Александър Зверев (Германия), който елиминира Маркос Багдатис (Кипър) със 7:6(9), 6:3 за 91 минути. Номер 3 в схемата Доминик Тийм (Австрия) продължава на полуфиналите без игра след отказ на осмия поставен Филип Колшрайбер (Германия) заради мускулна контузия на бедрото. Последният четвъртфинал е между Андреас Сeпи (Италия) и Флориан Майер (Германия).