САЩ на полуфинал за Копа Америка

Отборът на домакина САЩ стана първият полуфиналист за Копа Америка. Това стана факт след победата над Еквадор с 2:1 в първия 1/4-финал. Американците откриха в 22-ата минута чрез Клинт Демпси, който засече с глава остро центриране в наказателното поле. След почивката и двата отбора останаха с по 10 души на терена, като играта напуснаха Луис Антонио Валенсия и Джърмейн Джоунс.

Авансът на САЩ беше удвоен от Зарде в 65-ата минута. Тимът на Еквадор успя да се върне в мача четвърт час преди края чрез Микаел Аройо, но за повече нямаше сили. Съперник на САЩ в полуфинала ще бъде победителят в двубоя между Аржентина и Венецуела.