Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Чехия на поправителен срещу Хърватия

Чехия излиза срещу Хърватия от 19 ч. в Сент Етиен в ролята на аутсайдер. Причината не е толкова в показаното от чехите при загубата от Испания в първия им двубой от група D, колкото във впечатляващото представяне на Лука Модрич и компания срещу Турция.

Чехите бяха само на три минути от нулево реми срещу двукратния европейски шампион Испания, докато победата на Хърватия с 1:0 беше най-малкото, с което воденият от Фатих Терим тим се размина. Две греди и няколко фантастични намеси на Волкан Бабаджан попречиха резултатът да стане по-внушителен. Така тимът на Анте Чачич показа, че може да се окаже една от големите изненади на турнира във Франция.

Чехите трябва да са си взели поуката от мача с Испания, когато рухнаха физически в последните минути, след като техничните испанци ги принудиха в големи периоди от мача да гонят топката и нанесоха решителния удар накрая. Селекционерът Павел Върба ще направи две промени в състава си. На терена ще се появи плеймейкърът на Спарта Прага Борек Дочкал, а в нападение ще видимветерана Давид Лафата вместо Томаш Нецид, който не се е разписвал отдавна.

Върба и Чачич се изправят един срещу друг за втори път. Преди това на клубно ниво чешкият селекционер постига победа в Шампионската лига, като воденият от него Виктория Пилзен разгромява словенския Марибор на Чачич с общ резултат 4:1 през сезон 2013/2014.

Вероятни състави:

Чехия: Чех, Кадерабек, Сивок, Хубник, Гебре Селасие, Плашил, Дарида, Крейчи, Росицки, Дочкал, Лафата.

Хърватия: Субашич, Стринич, Чорлука, Вида, Върсалко, Перишич, Бадел, Ракитич, Модрич, Брозович, Манджукич.