Ходжсън: Сладка победа, равенството с Русия ни тежеше много

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън не скри задоволството си от щастливия обрат, до който стигнаха "трите лъва" в дербито с Уелс (2:1). Опитният специалист призна, че е бил под голямо напрежение след равенството с Русия и затова се е радвал толкова буйно при победния гол на Даниел Стъридж.

"Тези два мача (срещу Русия и Уелс) ни докараха два крайни вида емоции. Отдавна аз и екипът ми не се бяхме радвали така на гол. Но това беше така, защото бях под огромно напрежение след мача с Русия. Когато шансовете ти не влизат, а в същото време Гарет Бейл вкара гол при единствения им удар, е много радващо, че в крайна сметка и двете резерви, които пуснах, успяха да отбележат и да ни донесат победа. През цялото второ полувреме си мислех, че мачът може да завърши с победа за който и да е от двата отбора. До почивката се справяхме добре, но имаше някои аспекти от играта ни, които трябваше да подобрим. Заиграхме по-атакуващо и имахме доста шансове през втората част, но трябваше да чакаме до 92-ата минута за втория гол. Отборът на Уелс и мениджърът Крис Коулмън са ми много симпитачни. Днес те се чувстваха по същия начин, по който и ние срещу Русия."