Шампионът Чили обърна Панама

Шампионът Чили продължава защитата на титлата си на Копа Америка. Действащият носител на трофея победи Панама с 4:2 в последния си мач от предварителните групи и се класира за 1/4-финалите. Чилийците имаха нужда само от реми, за да продължат напред, но показаха голямо желание за игра и разгромиха своя съперник.

Панама откри чрез Мигел Камарго още в 5-ата минута. Ранното попадение не притесни шампионите, които обърнаха резултата до 3:1 с голове на Едуардо Варгас (15, 43) и Алексис Санчес (50). Панамците върнаха интригата в 75-ата минута, когато Абдиел Аройо намали, но Санчес в 89-ата сложи точка на спора.

Двубоят премина при смазващо превъзходство от страна на чилийците, които владееха топката в 76% от игровото време и отправиха 18 удара към вратата. Съперник на Чили в 1/4-финалите ще бъде съставът на Мексико.