Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Давид Ферер отпадна на старта на турнира в Хале

Поставеният под номер 6 в схемата Давид Ферер (Испания) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.7 милиона евро.

Ферер загуби от италианеца Андреас Сепи с 3:6, 4:6 за 73 минути. Италианецът спечели първата част след само един пробив.

Във втория сет Сепи имаше аванс от 3:1, но Ферер изравни. Италианецът взе подаването на съперника си отново за 5:4 и при свой сервис затвори мача. За Сепи това е първа победа над Ферер от 10 мача.

Двукратният полуфиналист и номер 2 в схемата Кей Нишикори (Япония) се класира за втория кръг след успех над Люка Пуий (Франция) с 6:7(5), 6:1, 6:4 за 1:51 час.

Петият поставен Давид Гофен (Белгия) елиминира Борна Чорич (Хърватия) със 7:6(5), 6:7(3), 6:4 за 2:47 часа.