Швеция на Ибра отупа Уелс (видео)

Отборът на Швеция се поздрави с победа с 3:0 срещу гостуващия Уелс в приятелска среща. Форсберг (40), Лустиг (57) и Джон Гуидети (87) отбелязаха за скандинавския тим. Шведите бяха вещо дирижирани от Златан Ибрахимович, а звездата на уелсците Гарет Бейл игра в последния половин час. След дни и двата тима започват участието си на Евро 2016.

Още в 23-ата секунда Ибрахимович изведе Олсон на страхотна позиция, но последният беше блокиран. Домакините изпълниха няколко корнера в началото на срещата, за да засвидетелстват своето преимущество. Ибра действаше като разпределител, извеждайки по прекрасен начин своите съотборници. В 40-ата минута голямата звезда на "трите корони" овладя топката в средата на терена, напредна до наказателното поле, задържа и асистира на Форсберг, който нанесе неспасяем удар от 20 метра - 1:0.

В 55-ата Форсберг беше близо до втори гол, но опитът беше блокиран. Две минути по-късно Микаел Лустиг удвои головата преднина след няколко неуспешни опита за изчистване при корнер на британците. След втория гол в игра за Уелс се появи Гарет Бейл. Звездата на Реал Мадрид се запомни със сблъсък с вратаря на съперника и с няколко остри пробива. В 87-ата нападателят на Селта Гуидети се възползва от контраатака след изпълнение на фал от Бейл и реализира за крайното 3:0. Русокосият голмайстор преодоля Ашли Уилиямс и заби топката в мрежата.

Снимка: Getty Images/Guliver