Египет и Сенегал се класираха за КАН

Рекордьорът по титли на Африка Египет си гарантира място на турнира за Купата на африканските нации догодина. Египтяните победиха Танзания с 2:0 и за първи път от 2010 година се класираха на финалите на континенталното първенство. Египет за последно участва през 2010 година в Ангола, когато спечели турнира за рекорден седми път, след което тимът пропусна три поредни издания. Египет се нуждаеше от равенство при гостуването на Танзания, но измъкна трите точки след два гола на нападателя на Рома Мохамед Салах в 44-а и 58-а минути.

Сенегал също си осигури класиране на Купата на нациите през януари след победа над Бурунди с 2:0. Головете вкараха Садио Мане и Маме Диуф през първото полувреме. Египет и Сенегал се присъединиха към другите отбори, които до момента имат квоти за турнира - Алжир, Камерун, Мароко и Габон.