Германия с рутинна победа над Унгария (видео)

Германия постигна победа с 2:0 срещу Унгария в приятелска среща, част от подготовката на тима за Евро 2016. Автогол на Адам Ланг в 39-ата минута и попадение на Томас Мюлер в 63-ата донесоха успеха на Бундестима в Гелзенкирхен.

Играта на отбора на Йоахим Льов не бе на най-високо ниво, но се видя подобрение от мача със Словакия, който тимът загуби с 1:3. Селекционерът на световните шампиони направи пет промени в сравнение с предишния двубой, като се върна към четворка в защита, а някои от основните играчи, като Мануел Нойер и Тони Кроос, се завърнаха в титулярния състав.

Германците пратиха топката в мрежата още във втората минута, но попадението на Жулиан Дракслер бе отменено поради спорна засада. Тимът на Льов създаде няколко положения в началото, но те не бяха реализирани, а първото попадение дойде към края на полувремето. Тогава Хектор бе изведен от Дракслер и опита да намери съотборник, но топката бе отклонена от Ланг в мрежата.

След почивката Бундестимът продължи да доминира и стигна до второ попадение. Центриране на Боатенг намери главата на влезлия като резерва Марио Гомес, който накара вратаря Кирали да се разтегне, но топката се озова пред Мюлер, за когото не бе проблем да я забие в мрежата.